Продавець ТОВ «НВК СПЕЦІМПЕКС» NVK SPECIMPEKS розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1 відгук

Як працює сонячна електростанція

Як працює сонячна електростанція

Сонячна енергія – це невичерпне джерело енергії, яке дарує нам сонце. З кожним роком все більше людей замислюються над тим, як використовувати цю енергію для харчування своїх будинків та підприємств.

Ще більше це стає актуальним, коли зростають тарифи на електроенергію або відбуваються відключення електроживлення. Тому ця тема актуальна як для приватних домоволодінь, так і для підприємств! Адже сьогодні будь то виробничий процес, віддалена робота, навчання або використання екологічного автомобіля чи побутових приладів не можливе без електрики.

У статті ми докладно розглянемо, як працюють сонячні електростанції. Ми дізнаємося, як сонячні панелі перетворюють сонячне світло на електрику, які компоненти входять до складу електростанції, як вона працює і які переваги дає.

Як влаштовано сонячну електростанцію

Сонячна електростанція - це комплекс пристроїв, що перетворюють енергію сонця на електрику. Тому так важливо правильно підібрати компоненти системи, враховуючи ваші потреби та бюджет, а також надалі забезпечити кваліфікований монтаж та обслуговування електростанції.

Давайте розглянемо, як влаштовано станцію на сонці.

Сонячні Фотопанелі

Вони перетворюють фотони на електричний струм. Складаються з осередків із напівпровідникового матеріалу (кремнію). Потужність і ефективність панелей впливають на кількість енергії, що генерується.

Інвертор

Це «мозок» усієї системи, він перетворює постійний струм від фотопанелей на змінний струм, який використовується для побутових потреб. Забезпечує безпеку встановлення та сумісність системи з електроприладами. Потужність інвертора має відповідати потужності фотопанелей.

Акумуляторна батарея

Акумулятор – це накопичувач енергії, який розширює можливості сонячної станції та дозволяє використовувати енергію сонця навіть уночі або у похмуру погоду. Час автономної роботи акумулятора залежить від її ємності.

Контролер заряду

Він забезпечує безпеку роботи сонячної електростанції, регулює заряд батареї від фотопанелей, запобігає перезаряду та перерозряду. Забезпечує тривалий термін служби акумулятора.

Система стеження за сонцем

Це додаткова опція завдяки установці якої збільшується вироблення енергії на 20-30%. Дана система стежить за місцем сонця і повертає фотопанелі за сонцем. Підходить для великих сонячних станцій.

Для роботи станції можуть знадобитися додаткові елементи: кабелі, комутаційне обладнання, захисні пристрої.

Як працюють сонячні електростанції

Сонячні панелі є основною частиною електростанції, вони перетворюють сонячне світло на електрику. Принцип роботи станції складається з кількох етапів:

  1. Поглинання – фотони із сонячного світла потрапляють на напівпровідниковий матеріал у панелях.
  2. Генерація фотони вибивають електрони з атомів, створюючи вільні носії заряду.
  3. Поділ - електричне поле у напівпровіднику спрямовує електрони до одного електрода, а дірки - до іншого.
  4. Формування струму виникає електричний струм, який може використовуватися для живлення пристроїв.

Ефективність перетворення енергії залежить від:

  • Якості матеріалів
  • Конструкції панелі
  • Умов навколишнього середовища

Сучасні панелі можуть перетворювати до 25% енергії сонця на електрику.

Переваги сонячної електростанції

Встановлена сонячна електростанція як працює, дає безліч переваг:

  • Зниження рахунків за електроенергію;
  • Надає можливість брати участь у державних програмах (пільговий "зелений" тариф),  що роблять установку СЕС вигідною;
  • Зниження залежності від коливань тарифів на енергоносії;
  • СЕС не виробляє шкідливих викидів і не забруднює довкілля
  • СЕС не потребує складного догляду.

Сонячна електростанція – це справді інвестиція у майбутнє, яка дає можливість економити на електроенергії, піклуватися про планету та бути незалежним від традиційних джерел енергії.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner