На ринку України існує багато варіантів дешевого та не зовсім дешевого обладнання Сонячних станцій для потреб власного споживання. Це дуже гарно і дозволяє споживачу зробити вибір в залежності від завдань, які він планує вирішити.
Сонячна станція для власного будинку, невеликого магазинчика, невеликого виробництва мають завдання на створення в першу чергу вашої енергонезалежності від зовнішніх факторів. При цьому, створюються умови значної фінансової економії за енергоносії. Практичний досвід використання «Домашніх сонячних електростанцій» дозволяє стверджувати про те, що потужність СЕС та її комплектація за обладнанням може бути дуже різноманітною. Так, в цьому напрямки існує доцільна потужність сонячної станції від 5 кВт/годин до 30 кВт/годин. Але за видами обладнання потужність по інвертору, сонячним панелям та акумуляторним батареям, також мають різні підходи. Такі різні підходи існують і за технічними і функціональними особливостями самого обладнання для сонячних станцій.
Домашні Сонячні електростанції для потреб власного споживання (не зелений тариф) не потребують дозволів на встановлення та використання. Це значна економія фінансових ресурсів. Крім того, власники Домашніх сонячних станцій, як за правило, комплектують свої СЕС акумуляторними батареями, а це створення безперебійного енергоживлення на випадок відсутності сонця та електроенергії від зовнішньої мережі. Також, акумуляторні батареї віддають енергію в момент стрибків споживання, які виникають при включенні окремих видів обладнання. Сонячна електростанція з використанням акумуляторних батарей створює запас енергії, як на період аварійних відключень зовнішньої мережи енергоспоживання, так і в період роботи самої Сонячної станції при різноманітних коливаннях потужності споживання, хмарності (тобто погодних умов). З урахуванням вибраного Вами Інвертора для сонячної станції, його функціональних особливостей, існує можливість заряджання акумуляторної батареї, як від енергії сонця, так і від зовнішньої електромережи.
1. Обладнання для сонячної електростанції, його потужність дійсно складається з потужності всього існуючого у споживача (власника, наприклад будинку) встановленого електрообладнання. Це питання розглядалось в інших статтях.
Але не тільки це визначає обсяги потужності Вашої запланованої до встановлення СЕС. Окрім вищезазначеного ще існує орієнтація напрямку даху, існуючого кута нахилу даху, затіненасті та інше, є різноманітні підходи самого власника щодо так званого рівня енергонезалежності. Наприклад, Власник 1 планує мати систему безперебійного живлення, котра забезпечить автономне енергоживлення його домівки на протязі 2-3-5 годин (в період відсутності енергоживлення з міської енергомережи та сонця) та мати можливість часткового енергозабезпечення домогосподарства від сонця, що дійсно зменшить витрати за поточне використання міської електроенергії. Варіант 2 – власник майбутньої СЕС планує в максимальному обсязі відмовитись від споживання зовнішньої міської електроенергії (окрім зимового періоду) та забезпечити цілодобове енергоживлення домівки за рахунок Сонячної станції. Попит на Замовлення СЕС, як по Варіанту-1 так і по Варіанту-2 практично однаковий.
Також, існують варіанти 3, 4 та 5. Тобто, обсяг завдань щодо проектування Сонячної станції дуже різноманітний, та залежить від потужності енергообладнання, яке використовується в житті, бачення проблем які бажає вирішити людина та фінансових вкладень, що планує здійснити майбутній власник сонячної станції в цей проект.
2. Взагалі не можливо передбачити всі можливі варіанти потужності домашньої сонячної станції. Всі домогосподарства мають деякі особливості, а особливості людини та його побажання взагалі не мають кордонів. Проте наявне обладнання для Сонячних електростанцій, також не має кордонів. Тому вибір за Вами.
3. Якщо у Вас виникає бажання внести спокій в своє життя в плані створення енергонезалежності своєї родини то ми пропонуємо звернутися для вирішення цього питання до нас. Разом ми зробимо якісний вибір обладнання для Вашої Сонячної Станції.
4. І ще раз про потужність СЕС.
Найбільш використовується одиничне обладнання потужністю 5 кВт, але це далеко не на 100%.
5 квт – гібридний сонячний Інвертор, 5 квт – літієва батарея (LiFePo4), потужність панелей та іх кількість - щодо технічних характеристик Інвертора.
При цьому це модульна система, тобто 2 одиниці Інверторів паралельно і це вже 10 кВт, 3од. – 15 кВт і т.д. Також і потужність батареї 2од.-10 кВт, 3од.-15кВт. і так далі.
· поетапно збільшувати потужність Вашої Сонячної станції шляхом додавання відповідного модуля, в разі проведення регламентних робіт чи ремонту обладнання Ваша сонячна станція буде працювати зі зменшеною потужністю, але буде працювати;
· в разі потреби в збільшенні потужності не треба буде за копійки продавати Ваше існуюче обладнання, а закупляти нове більш потужне обладнання за ринковою ціною; · вагові характеристики, особливо літієві батареї дуже важкі.
· електро-опалення;
· великі три-фазні потужні насоси, тобто обладнання, яке короткочасно використовується, але має в рази вищу потужність від іншого існуючого обладнання. Таке потужне обладнання, як правило виводиться за межі Сонячної станції, це не складно. Що це може бути за обладнання, наприклад потужний «протитечії» в басейні, потужне зварювальне обладнання, інше;
· збалансувати кількість виробленої електроенергії Сонячною станцією та споживання виробленої енергії;
· споживати максимум виробленої Сонячною станцією енергії в ранковий та денний (сонячний) час – це може бути полив ділянки, пральна машина, посудомийка, фільтрація води в басейні, бойлер на підігрів води, електроплити, духові шафи, кондиціонери, використання електро-обладнання майстерні, заряджання електромобіля, інше;
Сонячні станції для потреб власного споживання ефективні для маленьких та великих домогосподарств. Велике домогосподарство потребує великої потужності, а маленьке – невеличких потужностей. Вартість встановлення 1 кВт відповідної Сонячної станції приблизно однакова. При цьому, як маленьке так і велике домогосподарство в разі використання Сонячної станції має відповідне резервне енергоживлення та використовує енергію сонця на власні потреби.