Гібридні сонячні станції в 2024 році від ТОВ НВК Спецімпекс, м.Харків. Частина 1.
Компанія Спецімпекс отримала наприкінці 2023 року нову партію обладнання для сонячних станцій. Тип інверторів для сонячних електростанцій OffGreed-Solar, акумуляторні батареї LiFePO4 51,2в, монокристалічні сонячні панелі потужністю 550вт.
Чому вибір закупленого обладнання для сонячних домашніх електростанцій було зроблено на таку конфігурацію?
На ринку України представлено не мало різноманітних варіантів сонячних електростанцій, «зелений» та «не зелений тариф», обладнання від різноманітних виробників світу, обладнання різної потужності та функціонального призначення, комплектне обладнання яке інтегроване виробниками та «само-збірки». Обладнання, про якість та досвід використання якого накоплено досвід чи ні.
Насправді, вибір обладнання для сонячної станції, питання не таке складне, але й не таке просте, особливо для споживачів. Не кожний споживач є відповідним фахівцем з досвідом експлуатації такого обладнання, тому спілкування з користувачами СЕС та з тими хто ще не вирішив щодо конфігурації сонячної станції показало, що дійсно до цього питання є окремий побутовий інтерес.
На наш погляд є потреба відповісти на це питання, але без суто технічних складових.
Перші питання, на які повинен відповісти майбутній власник сонячної станції, само для себе, це:
1. яка кінцева мета, тобто продаж виробленої електроенергії в мережу, тобто «бізнес» чи задоволення власних потреб;
2. який бюджет може бути використано на цю ідею.
Друге питання – це технічні особливості проекту, на які також треба знайти перші відповіді.
Мета встановлення сонячної станції – «бізнес». Це окрема тема, в якій є свій позитивний та негативний досвід. Це питання зараз не буде розглядатися.
Інша мета – це сонячна станція для власних потреб, власного споживання. Актуальність такої мети існувала і раніше, але в даний час багато власників будинків маленьких та великих, власників кіосків, складів, магазинчиків, невеликих и не дуже малих виробництв та й власники квартир в багатоквартирних домах все частіше звертаються за вирішенням питання стабільного забезпечення енергією. Є також різноманітні погляди та питання – «коли окупиться», «буде економія чи ні», «а що взимку», «а якщо без акумуляторів», «що таке гібридні, мережеві, домашні, автономні сонячні станції» і т.п.
З технічної точки зору зараз існує велика і різноманітна кількість обладнання, що дозволить вирішувати питання енергонезалежності на будь-які потреби та бажання, за дуже різні вартісні вкладення.
Встановлена потужність для домогосподарств, як правило - 1,2 кВт, 5квт, 15квт, в окремих випадках до 30,0квт. Це і є відправна точка, щодо вибору потужності сонячної станції. Далі – це фактичне споживання електроенергії (за добу, місяць, рік) бажано з розподілом день-ніч. Розбираємося з піками споживання – побутове обладнання, кондиціонери, холодильники, пральні машини, насоси, басейни, сауни, електричні котли, освітлення та інше.
Вирішуємо питання місця розташування обладнання СЕС (інвертор та батареї), бажано найближче до основної щитової.
Дах чи земельна ділянка будуть використані для встановлення сонячних панелей.
Остання крапка – це збалансувати бажання з фінансовими ресурсами.
Обладнання для сонячних станцій, яке ми пропонуємо в 2024 році https://specimp.com.ua/ua/g120629733-solnechnye-stantsii-jsdsolar?sort=price , дозволяє задовольнити практично всі побажання потенційних власників сонячних станцій для потреб власного споживання. І це обладнання з досвідом експлуатації, та за технічними характеристиками – останні досягнення в відповідних напрямках, стосується як до інверторів так і до літій-іонних акумуляторної батареї LiFePO4, монокристалічних сонячних панелей.
Сонячна станція для власних потреб складається з 4-х основовизначальних видів обладнання.
• інвертор;
• акумуляторна батарея;
• сонячні панелі;
• монтажні кріплення сонячних панелей;
• інше;
При тому, що обладнання сонячної станції не дешевий продукт, але рівень вартості літій-іонної батареї дуже не просте питання, тому кількість запасу енергії це дуже фінансово не просте питання.
Тобто, якщо по PV панелях дуже просто – вибір: монокристалічні, відповідної потужності (розміру), кріплення –сплав алюмінію та н/ж, то інвертор та батареї треба вибрати відповідально. А якщо не враховувати той фактор, що панелі розраховані на 15-25 років експлуатації, то кріплення встановити оцинковані (з чорного металу), це буде дешевше, але….
Основне питання стосується вибору інвертора та батареї.
В цьому питанні ми пропонуємо власний підхід:
- акумуляторні батареї – тільки літій-іонні LiFePO4 (6000 циклів заряд/розряд), 51,2в 100Аг, заряд - 5квт/годин (чи кілька таких модулів, щодо технічного завдання, доцільності та фінансових можливостей). Такі батареї мають кріплення – вертикально на стіну, це дуже економить місце;
- гібридний сонячний інвертор - 5,5квт. (чи кілька таких модулів підключених паралельно чи послідовно, щодо технічного завдання 2*5,5=11квт/год; 3*5,5=15квт/год). Такий інвертор також має кріплення – вертикально на стіну.
Окремо щодо інвертора.
• Інвертор – гібридний, OffGreed - («не зелений тариф», тобто в мережу енергію не віддає, а тому і не має необхідності погоджувати використання СЕС для власного споживання) працює з зовнішньою мережею (може брати з мережі електроенергію і «домішувати» її до внутрішньої електромережі вашого об'єкта), перетворює постійний струм в змінний струм та навпаки, це система управління/зарядний пристрій, який поєднує в собі функції інвертора, сонячного зарядного пристрою МРРТ та зарядного пристрою для акумуляторів;
• Інвертор має зв'язок з батареєю і це дуже важливо;
• Інвертор має не тільки LCD екран для керування сонячною системою та інформаційного чи аварійного попередження, а й WiFi зв'язок з вашим смартфоном через відповідний додаток (що дуже зручно, особливо якщо Ваш об'єкт великий чи ви знаходитесь на відстані);
• Інвертор підтримує чотири режими функціювання сонячної системи: Util, Solar, SBU, SUB, це фактично «компьютер», який вирішить де взяти електроенергію, що з нею зробити та куди і скільки віддати. Крім того, є велика кількість інших режимів роботи щодо батареї, мережі, заряджання батареї з мережи чи від PV панелей та багато іншого.
• Цей інвертор управляє функціонуванням всієї сонячної станції, захищає від короткого замикання, перегріву та навантаження в локальній системі живлення об’єкта, стабілізує вхідну напругу та стабільно видає вихідну;
Крім того, модульна система це дійсно важливий показник з різних поглядів, але особливо важливо, якщо після довготривалого використання настане час коли обладнання треба обслужити, здати в поточний ремонт. Один модуль – тимчасово виводимо з експлуатації (пропорційно обмежуємо споживання), але інші модулі працюють. Така сама схема, якщо обладнання треба виводити з експлуатації в аварійному режимі.
Це відповідь на питання, що краще? Один інвертор 15квт чи три по 5квт. Тобто, відповідь буде-з якого боку дивитись. Але це переваги модульної системи.
Інвертор 5,5 кВт/г *1 шт. = 5,5 кВт/г |
|
Батарея Lifepo4 5,0 кВт *1 шт. = 5,0 кВт |
Інвертор 5,5 кВт/г *2 шт. = 11,0 кВт/г |
|
Батарея Lifepo4 5,0 кВт *2 шт. = 10,0 кВт |
Інвертор 5,5 кВт/г *3 шт. = 16,5 кВт/г |
|
Батарея Lifepo4 5,0 кВт *3 шт. = 15,0 кВт |
Сонячні панелі 550вт – не більш, як 9 одиниць на 1-н інвертор (9* 550 Вт= 4,95 кВт),
на 2 інвертори ми пропонуємо або 14 панелей, або 18 (тобто 7,7 кВт чи 9,9кВт).
На три інвертори відповідно 27 одиниць панелей - 14,85кВт.
Найбільш затребувані стандартні рішення:
- для будинків до 150 кв.м. - 5 кВт, 10кВт;
- котеджі та домоволодіння 250-450 кв.м. - 10-15-20 кВт;
- квартири – 3кВт, 5кВт.
ТОВ «НВК СПЕЦІМПЕКС», м.Харків, Україна пропоную комплектне обладнання для будування сонячних станцій, потужність яких може бути від 5 до 15кВт, за необхідністю 20-30квт/годин та й вище, в залежності від компонування цього обладнання чи використання більш потужного для промислового обладнання.
Обладнання, яке пропонується, а саме Інвертор, силова акумуляторна батарея мають потужність 5,5 кВт та 5,0 кВт відповідно, сонячні панелі – 550вт, а тому в залежності від паралельного чи послідовного підключення відповідної кількості цього обладнання будується «Сонячна станція відповідної замовленої потужності».
Комплектність сонячних станцій – 100% для монтажу та підключення, тобто ми пропонуємо не тільки відокремлене обладнання, а повністю укомплектовану систему сонячної станції з всіма видами необхідних силових кабелів, кабелів зв'язку, системою якісних монтажних кріплень.
Технічні характеристики:
Інвертор - https://specimp.com.ua/ua/p1929876199-gibridnyj-solnechnyj-inverter.html
Батарея - https://specimp.com.ua/ua/p1930519148-batareya-lifepo4-5kvt.html